Ювентус спечели головия спектакъл със Сампдория, Душан Влахович пропусна дузпа

Двубоят в Торино бе много динамичен и атрактивен, а освен шестте гола зрителите видяха и пропусната дузпа от нападателя на "старата госпожа" Душан Влахович.

Ювентус взе солиден аванс от 2:0 до 26-ата минута с голове на Бремен и Адриен Рабио, но Сампдория успя да изравни в рамките на 60 секунди. В 31-вата Томазо Ауджело намали, а още в следващата атака Филип Джуричич успя да изравни.

До полувремето резултатът не се промени, но в 64-тата минута Рабио реализира втория си гол в мача, за да изведе Ювентус отново напред в резултата.

Домакините можеха да подпечатат успеха си само пет минути по-късно, но Душан Влахович пропусна дузпа. Сърбинът стреля ниско, но ударът му се отби от лявата греда.

Ювентус все пак стигна до четвърти гол. Това стана в последните секунди на добавените от съдията шест минути продължение, като автор на гола бе Матиас Суле. За 19-годишния нападател това бе първи гол в официален мач за мъжкия отбор на "бианконерите".

С успеха Ювентус събра 38 точки и заема седмо място в подреждането. Сампдория е на последната 20-а позиция с едва 12 точки, на още толкова от спасителния бряг.

Кръгът в Италия приключва тази вечер с двубоя между шампиона Милан и Салернитана.