Плувецът Антъни Иванов прекратява кариерата си

Плувецът Антъни Иванов прекратява кариерата си

През миналия май беше потвърдено наказанието на Иванов за уронване на престижа на родната федерация до март 2026 г. В края на септември 2023-а Управителният съвет на централата федерация плувни спортове взе единодушно решение за спиране на състезателните му права за срок от три години и му наложи и парична глоба в размер на 2000 лв.

Предлагаме ви написаното от Антъни Иванов без редакторска намеса:

"След поредната подигравка и нещата, които ще продължат да се случват така или иначе мисля, че е време да обява решението си да прекратя плувната си кариера. Боря се в последните вече 3 години срещу неправдата в тая скапана държава.

Обещаваха ми всякакви високопоставени хора, че това наказание ще падне, че ще се върна скоро в басейна и т.н, но честно да ви кажа ми омръзна. Тренирам и чакам от 3 години и се оказва, че ще чакам още 3.

Наказанието ми ще стигне до 6 години за това, че казах на някой който е крадец и боклук, че е крадец и боклук и защото се състезавах на любителско състезание по триатлон. Ако бях взел анаболни стероиди вече щях да съм обратно в басейна, но като казваш истината е друго.

Благодаря на всички през годините за подкрепата, но нервите ми бяха до тук. Не мога да продължавам да чакам и да гледам как разни смешковци се състезават и получават нещата за които съм се борил да бъдат достъпни с години в националния отбор.

Оставям и любимата ми снимка от кариерата ми тук, като последен пост. Бъдете здрави".

Източник: БНР