Локомотив Пловдив е първият 1/4-финалист за Купата на България

През първата част най-чистото положение бе за "смърфовете". В 40-ата минута Александър Любенов спаси удар на Лукас Салианс.

Второто полувреме започна по възможно най-добрия начин за гостите, които откриха резултата след само 37 секунди игра. В първата атака за втората част Димитър Илиев отправи прецизен изстрел извън наказателното поле, който се отби от лявата греда и попадна във вратата, пазена от Александър Любенов.

В добавеното време на сблъсъка Кристиан Гомис удвои преднината за тима си и подпечата успеха в "железничарското" дерби. В търсене на изравнително попадение целият отбор на столичаните се намираше в противниковата половина. След избит корнер французинът премина цялата дължина на терена, преодоля Мики Орачев и се разписа на празна врата за крайното 2:0. Това е трето попадение на 23-годишния футболист за клуба.

Идния уикенд Локомотив Пловдив отново ще пътува до столицата. Възпитаниците на Александър Тунчев гостуват на ЦСКА в мач от родния елит. Локомотив София посреща Ботев Пловдив.