Григор Димитров започна с успех в Сан Диего

В следващия кръг от надпреварата Григор Димитров ще се изправи срещу Феликс Оже-Алиасим, който е поставен под номер 3 в схемата.

Българинът и унгареца имаха две срещи до този момент, като Григор нямаше победа над този съперник. В крайна сметка хасковлията успя да се справи в мача след завръщането си на корта след контузия.

Димитров първи стигна до пробив за 5-3 в първата част. Григор продължи да бъде солиден в подаването си и уверено затвори първия сет в своя полза с гейм на 15. Фучович започна по-добре втората част и поведе с 3-0. След това той постигна още един пробив и изравни сетовете с 6-1.

Третата решителна част вървеше без точки за пробив до 6-5 в полза на Гришо. Тогава Димитров направи своя удар и от втората си възможност проби подаването на Фучович, за да се класира за втория кръг.