Аякс с 36-та титла на Нидерландия

Головете за амстердамци вкараха Николас Таляфико, Стивън Бергхуис, Себастиан Алер,  Брайън Броби и Едсон Алварес.

Домакините до голяма степен решиха мача в своя полза още преди почивката и подгряха феновете си на „Йохан Кройф Арена“ за купон.

В 19-ата минута Аякс излезе напред в резултата с гола на Таляфико. Аржентинецът получи в наказателното поле и с хубав удар по земя прати топката в мрежата.

Малко повече от половин час след началото домакините удвоиха преднината си. Стивън Берхуис този път се озова на чиста стрелкова позиция и националът на Нидерландия не пропусна да се възползва.

Пет минути по-късно Аякс направи резултата класически. Себастиан Алер също записа името си сред голмайсторите с хубав удар в левия ъгъл.

След почивката Аякс понамали оборотите и се фокусира върху запазването на комфортния аванс. В заключителните минути, когато напрежението падна, Аякс се отпусна и наниза още две попадения за крайното 5:0.

В 85-ата минута Брайън Броби чукна топката в мрежата, засичайки успоредно подаване на голлинията. В последната минута от редовното време Едсон Алварес ъщо реализира. Мексиканецът матира противниковия страж с безмилостен изстрел точно пода напречната греда.