Събитията са под патронажа на заместник-кмета с ресор „Култура, археология и туризъм“ в община Пловдив Пламен Панов започват от днес и са посветени на 24 май – Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност.
Над 100 ученици, студенти и професионални артисти ще вземат участие в събитията, сред които са представители на Националната художествена гимназия „Цанко Лавренов“, Хорът и Балетът на Държавна опера – Пловдив, Фолклорен ансамбъл „Тракия“.
Членове на създадения в края на миналата година консорциум „Изкуство и образование“ са АМТИИ – Пловдив, Националното училище за фолклорни изкуства „Широка лъка“, Драматичен театър – Пловдив, Държавна опера – Пловдив, Държавен куклен театър – Пловдив, БНР – Радио Пловдив, Общински институт „Старинен Пловдив“, БНТ 2 и др.
Източник: БНР