Швейцарката Корин Сутер спечели първия супергигантски слалом за сезона от Световната купа по ски алпийски дисциплини

Швейцарката Корин Сутер спечели първия супергигантски слалом за сезона от Световната купа по ски алпийски дисциплини

Сутер, която е златна медалистка от Пекин 2022, финишира за 1:20.75 минути и постигна пета победа в кариерата си.

"Знаех, че е много добро трасе, което ми харесва. Мислех, че е по-бързо и просто се опитах да дам най-доброто от себе си. Отново беше напрегнато състезание, но днес аз имах късмет", каза победителката.

Само на две стотни от секундата втора остана Корнелия Хютер от Австрия, а трета се нареди Рангхилд Мовинкел от Норвегия на 16 стотни зад Сутер.

Италианката София Годжа, която спечели пет поредни старта в Лейк Луис, днес финишира пети с пасив от 36 стотни.

Световната и олимпийска шампионка в супергигантския слалом Лара Гут-Бехрами от Швейцария пропусна врата в първата половина от трасето и отпадна.

Звездата на американските ски и четирикратната носителка на Големия кристален глобус Микаела Шифрин пропуска скоростните стартове в Лейк Луис този уикенд.

В генералното класиране за Световната купа след седем старта води Микаела Шифрин с 265 точки, следвана от София Годжа с 245, Уенди Холденер (Швейцария) и Корин Сутер с по 240, Петра Влъхова (Словакия) с 220 точки и други.

 Източник: БТА