Обгазяване със серен диоксид над допустимата средночасова норма от 350 микрограма на кубик е регистрирано над Димитровград днес в 11:00 часа. Това се случва, въпреки че Топлоелектрическата централа "Марица 3" не работи от седмица, както и в момента, съобщи главният юрист на дружеството.
Директорът на РИОСВ - Хасково Мариана Вълчева потвърди пред БТА, че действително е имало превишение на стойностите. Тя уточни, че има система, която следи преноса на въздушни маси. Въз основа на данните ѝ единственото обяснение и заключение е, че става дума за емисии от серен диоксид от енергийния комплекс "Марица Изток".
Източник: БНР